Prolog – 15 lipca 2014 r.

Prolog – 15 lipca 2014 r.

With 0 Comments, Category: Maroko 2014,

Każda historia ma swój początek. Początek, który zmusza do zaangażowania się tak na 100%, bez ociągania, taryfy ulgowej, zniechęcania. Nie ma w nim miejsca na krok w tył, na zatrzymanie się i na zmianę kierunku wyznaczonej drogi.

Dzisiaj rozpoczęły się ostatnie przygotowania do wyprawy rowerowej, której celami są Paray le Moniale, Lourdes, Fatima i Maroko. Przez kolejne 40 dni pielgrzymka będzie relacjonowana na naszych stronach internetowych i na Facebook’u.  Już jutro w swoją drogę wyruszy grupa ks. Grzegorza Kierpca, która podzieli się z nami dawką ekstremalnego Słowa Bożego.

W przeddzień wyjazdu G Team wraz z członkami Praybusu udało się do kurii Bielsko – Żywieckiej na spotkanie z ks. bp Piotrem Gregerem, który udzielił uczestnikom tegorocznej wyprawy pasterskiego błogosławieństwa, obejmując ich duchową opieką.

O godzinie 17.00 śmiałkowie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu w konkatedrze żywieckiej, a następnie we Mszy Świętej koncelebrowanej przez pięciu kapłanów. Podczas niej kazanie wygłosił o. Tomasz Maniura – założyciel NiniwyTeam. Przedstawił on podróż rowerową w kontekście wyjścia Izraelitów z ziemi egipskiej, porównując lidera G Teamu – ks. Grzegorz Kierpca – do Mojżesza, który przez najbliższe 40 dni będzie musiał zmagać się z szemraniem swoich podopiecznych, prowadząc ich, by wspólnie dotarli do ziemi przez niego obiecanej – Maroka.

Po Eucharystii G Team, wraz z o. Tomaszem Maniurą i PrayBusem udali się do Juszczyny, gdzie zorganizowali ognisko mające rozpocząć czwartą wyprawę rowerową, której głównymi intencjami są modlitwa o pokój i o nawrócenie dla tych, którzy go potrzebują.

Ciekawostka

Rozkręć wiarę to przedostatnia grupa rowerowa, która wyjeżdża w ramach akcji Together. 3 sierpnia w swoją drogę wyruszy NiniwaTeam – grupa, która zainicjowała wyprawy w jedności.

Hasło dnia:
„Kiedyś słyszałem bajkę, że się nie da. A dzisiaj jestem już dorosły i nie wierzę w bajki.” – aby dobrze rozpocząć wyprawę – Maciek, który jest twórcą większości haseł dnia podczas wyjazdów – powiedział coś, żeby zlikwidować naturalny pesymizm. Niektózy nadal wierzą w bajki i myślą, że się nie da! Przecież Sahara nie jest aż tak daleko stąd!

Bilans dnia

50 km
Żywiec -> Bielsko – Biała -> Żywiec -> Juszczyna
Błogosławieństwo ks. bp Piotra Gregera
Msza święta
Ognisko

<