PrayBus relacja 3 – Włamanie

PrayBus relacja 3 – Włamanie

With 0 Comments, Category: PrayBus, Rzym 2013 PrayBus,

Godzina 5 minut 30 kiedy pobudka zagrała, grupa Praybusa z różańcem w ręku na Górę Podbrdo ruszyła. Wszystkie intencje internetowe w otwartych sercach zabrała,  aby Maryja Matka Pokoju Swemu Synowi oddała…

Nie płacz kiedy odjadę… łzy się same w oku kręciły kiedy zegnalismy się z Rodziną,  która nas gościła,  a właściwie przyjęła jak swoich.

Jadą wozy kolorowe taborami… bo już taka dola Praybusa, że rozkręca wiarę na czterech kółkach: jutrznią,modlitwą Anioł Pański,  wspólnym śpiewem (w użyciu śpiewnik na „chybił- trafił), koronką do Miłosierdzia Bożego,  słuchaniem Słowa Bożego z Dziejów Apostolskich…

Przestrzeń woła, woła nas, woła nas… a ponieważ potrzeba jest matką wynalazków Praybus zamontował wypaśną klimatyzację, a ze nastał czas letnich promocji w pakiecie dołączono tarasy widokowe.

Panie Jezu nasze Słonko pobłogosław to jedzonko…W dniu dzisiejszym została uruchomiona Parasynowa Kuchnia Praybusowa ( PeKaPe:) której nie powstydzilaby się sama Gesslerowa ( wręcz przeciwnie, mogłaby się duuuuzo nauczyć:) co zaowocowało błyskawiczną zupą ogórkową, a wieczorem gulaszem po węgiersku, a właściwie po Kotorsku w stylu Montenegro, bo właśnie do Kotoru w godzinach popoludniowych Praybus wpłynął promem: turbiny szalały, a koła stały.

Łaską jesteśmy zbawieni z łaski możemy tu stać… w kościółku św.  Rocha razem z czteroosobową rodziną z Francji uczestniczyliśmy w Eucharystii.  Ponieważ niespodzianki to Boża specjalność zanim zdążyliśmy się zorientować zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z biskupem Ratko Pericem, który w ten niedzielny wieczór spotkał się ze swoimi wiernymi, aby uczcić świętych braci Cyryla i Metodego.

Jesteś szalona mówię Ci… jak spod ziemi wyrosły przed nami trzy Siostry Franciszkanki: Leonarda z Albanii, Tomislawa z Czarnogóry i Mira z Hercegowiny,  zrobiło się głośno i radośnie i od tego momentu nie ma już między nami s.Joli i s.Darii są natomiast Sestra Sveto Vinka- Vincovka, Sestra Sveto Frania – Franievka wspomnieniem jest również ks. Kuba a do Rzymu jedzie z nami Don Jakov.

Bella, bella donna, wieczór taki piękny… 23.20 Kotor woła nas, a właściwie inwencja twórcza męskiej części naszego Teamu z okazji zywiecko- rzymskiego Dnia Kobiet, a tu jeszcze próba generalna śpiewu przed jutrzejszą Eucharystią…No to pa!

 

P.s. Nie do końca zgodnie z dzisiejszą Ewangelią… Złodziej skrada się nie tylko nocą:)

 

Hasło dnia:

P. Kaziu: Mam zaufanie do księdza…:)

 

 

PrayBus

<