PrayBus relacja 1 – Przejazd

PrayBus relacja 1 – Przejazd

With 0 Comments, Category: PrayBus, Rzym 2013 PrayBus,

Od rozpoczęcia naszej wyprawy minęły 24 godziny, z czego 17 godzin spędziliśmy w Praybusie, przejeżdżając granice Słowacji,  Węgier,  Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, łącznie 1200 kilometrów,  z czego niezmordowany p.Kazimierz  z klimą na głowie z nieodłącznym (od 40 lat po ślubie:) pilotem p . Marysia za kierownicą…1200 km:)

Temperatura na zewnątrz: 35 ºC w Praybusie podwójne doładowanie.

Co mogła robić ekipa Praybusa? Modląc się goniła naszych dzielnych Rowerzystów.

„Modlitewny pakiet” rozpoczęliśmy Godzinkami po których „rozkręcony”  Ks. Kuba  poprowadził  jutrznię. Rozkręcił się też Różaniec z fruwającymi kartkami z księgi intencji. Okazuje się bowiem, że nie tylko Rowerzyści mogą poczuć wiatr we włosach.

Nim się zorientowaliśmy Praybus był już jak Arka Noego za sprawą zwierzątek,  które pojawiły się co prawda tylko w piosenkach,  ale komu to przeszkadza.  Południe przywitaliśmy iście po Anielsku czyt. Aniołem Pańskim w Chorwacji. Bośnia i Hercegowina przywitała nas Koronką do  Miłosierdzia Bożego i od Celu podróży dnia dzisiejszego dzieliło nas już wtedy tylko…40 km. Nie padło jeszcze słowo Medjugorie a to przecież ten Cel o którym pisaliśmy w zdaniu powyżej. Z radością dotarliśmy do domu naszych tutejszych przesympatycznych gospodarzy, a ponieważ jak głosi mądre polskie powiedzenie: w zdrowym ciele…zdrowe ciele zostaliśmy uraczeni  smaczną karguleną (dla tego kto odgadnie czym jest kargulena s.Daria odda swoją ukochaną puszkę pepsi). Piątkowy wieczór jak na Medjugorie przystało przeżyliśmy wspólnie z tysiącami pielgrzymów z różnych stron świata na Eucharystii i adoracji Krzyża. Nie zapomnieliśmy również o stałym elemencie planu Praybusa i o godz.21.00 z lekkim poślizgiem,  bo droga jednokierunkowa i bardzo kręta, dojezdzajac do Vionici na nocleg, odspiewalismy Apel Jasnogórski. Dzień zakończyliśmy pochyleni nad tabletem pisząc  to co można przeczytać powyżej.

 

Hasło dnia (nawet dwa:)

Skrót myślowy ks. Kuby: ” Jesteśmy grupą udającą Praybusa”

P. Kaziu na widok małych kotkow przy domu naszych Gospodarzy: ” Tutaj kotów jest jak psów”.

 

PrayBus

<