Rekolekcyjny Wyprawa Rowerowa, temat : PASJA ŻYCIA WEDŁUG JEZUSA CHRYSTUSA, zakończona. Czas na podsumowanie.

Trzy dni zmagań ze sobą,  z własnymi słabościami, z tym co Jezus do każdego z nas mówił. Czas stanięcia w prawdzie o sobie samym. Jaki to był czas? Czy go wykorzystaliśmy? I jak go wykorzystaliśmy?

Myślę, że inspiracją dla każdego z nas było właśnie życie z pasją Jezusa Chrystusa. Podczas rekolekcji mogliśmy usłyszeć, że życie z pasją to jakby dwie płaszczyzny. Bo pasja to nie tylko radość, wolność, spełnianie pragnień serca, ale również cierpienie, rezygnacja, trudne momenty, czas zmagań i wewnętrznego buntu.
Kiedy uświadomimy sobie, że pasja to także cierpienie i umiejętność rezygnacji z tego co nas cieszy, co sprawia nam radość, kiedy przyjmiemy i zaufamy Bożym planom wobec nas to również osiągniemy wolność i pokój serca. Czasem jednak to bardzo trudne. Jesteśmy przecież tylko ludźmi. Ale ludźmi wiary, przyjaciółmi Chrystusa, a On troszczy się o swoich przyjaciół. I zawsze daje to co najlepsze dla nas, nawet jeśli od razu tego nie rozumiemy i po ludzku nie zgadzamy się z tym.

Rekolekcyjna Wyprawa Rowerowa pełna była ciszy, refleksji, modlitwy, zmagań z własnymi słabościami, ale również czasem spotkania się ze sobą, czasem radości,  rozmów, dzielenia się tym co w nas. Mimo ogromnego (zwłaszcza w drugim dniu) zmęczenia, zawsze znajdowaliśmy czas by spotkać się ze sobą, podzielić tym co odkrywaliśmy o sobie każdego dnia, tym co usłyszeliśmy podczas kazań,  konferencji czy na Adoracji kiedy już bardzo osobiście i indywidualnie mówił do każdego z nas Jezus.

Rekolekcje połączone z wysiłkiem fizycznym są zawsze podwójnym wyzwaniem. Kiedy ciało jest zmęczone, duch działa intensywniej. Poznajemy siebie, swoje słabości, ale również własną siłę. Stajemy przed sobą samym, w prawdzie i bardziej otwieramy się na Boga i Jego Słowo. Taka forma rekolekcji daje też podwójną satysfakcję gdyż wzmacnia i ciało i ducha. Człowiek wtedy ma poczucie ogromnego spełnienia. I pełni. Z Nim. Bogiem Jedynym.

Czekamy więc na jeszcze i zapraszamy każdego kto chce czegoś więcej, każdego kto nie boi się wyzwań,  prawdy o sobie i spotkania z Nim.

Bardzo dziękujemy wszystkim,  którzy odważyli się  pokazać,  że potrafią żyć z pasją do jakiej zachęca nas sam Jezus Chrystus.
Dziękujemy również Siostrom Szarytkom za cudowną gościnę. Bóg zapłać!

FOTORELACJA:

<