Rozkręć Wiarę to projekt ewangelizacyjny promujący połączenie modlitwy z aktywnością, wiary z radością, nadziei z twórczością. Adresowany jest do każdego kto szuka i kocha. Projekt stara się przybliżać wartości chrześcijańskie w przystępny dla młodych sposób. Dlatego dużo aktywności fizycznej i twórczości kulturalniej.

Swoją działalność pod Projektem Rozkręć Wiarę nazywamy nowoczesną ewangelizacją. Oznacza to, że chcemy w nieprzeciętny sposób pokazywać ludziom piękno naszej wiary. Szczególnie kierujemy naszą uwagę na młodych (duchem również). Chcemy obudzić w nich pragnienia. Czasem te pragnienia są tłumione przez lęk. I to jest największa porażka człowieka, uwierzyć we własną słabość.

Wiem, że może akcje podejmowane w Projekcie nie angażują rzeszy ludzi, ale nam nie o to chodzi. Nam chodzi o to by pokazać, że się da. I, że nie ma powodu dla którego nie można by prawdziwe żyć, życiem pełnym pasji. Wszak chwałą Boga jest człowiek żyjący.

Przyciągamy i inspirujemy wiele osób. Dlaczego?

Może dlatego, że nie jest normalne to co robimy. Wielu mówi tak: „podziwiam, ale nie będę naśladował”. John Eldredge w swoich publikacjach przedstawia w arcyciekawy sposób biblijną antropologię. Zauważa, że serca ludzkie, są stworzone na obraz Boży. Oznacza to, że są w nich nieskończone pragnienia. W śród nich pragnienie walki i przeżycia przygody (jeśli chodzi o męskie serca) i bycia porwaną w przygodę (jeśli chodzi o kobietę). To są ludzkie tęsknoty, za pięknem, przygodą, życiem, pasją itd. Wiele z nich zostało przywalone poczuciem obowiązku i postawą realizacji tego, co ode mnie wymaga świat. Ale tak naprawdę to nie ożywia a wręcz zabija człowieka. Taka właśnie jak się mniema „normalna” postawa zabija mentalnie. Stąd odpowiedź na pytanie brzmi: ponieważ robimy coś co jest nienormalne, ale Boże – zgodnie z Jego zamysłem. Staramy się żyć. Człowiek żyjący o wiele łatwiej sprosta obowiązkom i wymaganiom świata.

Dlaczego to robimy? Dlaczego tak to robimy?

Ponieważ to jest tak, że jak się człowiek wychyli ponad szereg i zobaczy, że coś pięknego jest wyżej to już nie chce wracać do przeciętności. I jeżeli odkryje się to „coś” co sprawia, że gdy to robisz, masz pewność, że Bóg też się cieszy, to rozumiesz, wówczas, że już bez tego nie da się żyć. Jeden z filozofów Martin Heidegger mówił, że tragedią dla człowieka jest gdy wpada w przeciętność i gadaninę. Że robi to co się robi, mówi to co się mówi, ubiera się tak jak się ubiera. Robert Frost w swojej książce pt „Droga nie wybrana” napisał takie zdanie: „Zdarzyło się ujrzeć w lesie rano dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną. Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem”. Oczywiście można iść inną drogą realizując każdą inną pasję i to też będzie ta druga droga nie wybrana. Piękno pociąga bo jest wartością obiektywną przeżywaną subiektywnie ale jednako zachwyca i wciąż woła PRZYJDŹ.

Rozkręć Wiarę organizuje: zagraniczne wyprawy rowerowe, pielgrzymki autokarowe, spływy kajakowe, comiesięczne wyjazdy kulturalne do: opery, filharmonii, teatru, samodzielne wystawianie sztuk oraz organizacja spotkań z ciekawymi i znanymi ludźmi, cotygodniowe Msze Święte, adoracje Najświętszego Sakramentu, ewangelizacje w sieci.

<