Dziewiąty dzień – 12.08.2013r.

Dziewiąty dzień – 12.08.2013r.

With 0 Comments, Category: NiemTeam, Rzym 2013 NiemTeam,

Obudziliśmy się w raju. Wczorajsze wydarzenia to jednak nie był sen, chociaż widok wschodzącego słonca wskazywałby na to. Tak naprawdę przebudziliśmy się dopiero podczas Mszy św., która była sprawowana w języku włoskim. Zebrani parafianie nawet pomodlili się w naszej intencji! I kto by pomyślał, że wczoraj przeżyliśmy takie przygody?

Zaraz po Mszy św. serdecznie przywitał się z nami nasz gospodarz z długą brodą – Don Francesco.

Śniadanie zjedliśmy na pierwszym postoju, ale już od samego początku doskwierał nam duży upał. Ścieżki rowerowe nam nie sprzyjały. Dzisiejsze zakręty nie zakończyły się z sukcesem dla Justyny. Niezawodny okazał się GPS, który prawidłowo (o dziwo!) wskazywał trasę. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć Wenecję… (z jak dużej odległości, to już nieważne). To nie był nasz kierunek, więc pognaliśmy na naszych szalonych rumakach aż do Padwy.

Po raz pierwszy dotarliśmy tak wcześnie do miejsca docelowego, bo już ok. godz. 16.00. W końcu udało się zrobić generalny porządek w naszym samochodzie. A następnie poszliśmy zwiedzać miasto. Rozpoczęliśmy od Bazyliki św. Antoniego – oprowadził nas o. Sylwester Bartoszewski, nasz gospodarz. Potem mogliśmy podziwiać piękne budynki w Padwie, słynny Uniwersytet i niezliczone fontanny. Mało brakło, a Agnieszka wylądowałaby w pobliskiej rzece. Aby tradycji stało się za dość znowu poszliśmy skosztować włoską pizzę. Jutro Ravenna i wyprawa wzdłuż morza. Będzie się działo! :)

 

mapka - dzień dziewiąty

 

Bilans:

– pokonany dystans: 106 km,

– średnia prędkość: 23 km/h, max. prędkość – 36 km/h,

– włoskie ścieżki rowerowe,

– płasko,

– wróciły upały,

– Padwa nocą.

 

Hasło:

Woda idzie jak woda.

 

Ciekawostka:

Uniwersytet w Padwie jak Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – jest wszędzie!

 

Nabyte umiejętności:

Obsługa włoskiego parkometru. W końcu!

 

Pozdrowienia dla:

– uczniów i dyrekcji wraz z całym gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4 w Żywcu, Gimnazjum nr 2 i nr 3 w Żywcu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu,

– ks. Adama Hopciasia,

– Eweliny Jagosz,

– Don Francesco,

– Mikołaja, Jagody i Helenki.

 

Ocena kierownika grupy:

Bellissimo!

 

 Magda

 

<