Dzień 8 – 09.08.2015

Dzień 8 – 09.08.2015

With 0 Comments, Category: Ziemia Święta 2015,

„Życie ludzkie jest bezcenne ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.”

św. Jan Paweł II

J 6, 46­51

Kto decyduje się pójść za Jezusem, wchodzi na pewną drogę. Nie jest to jednak droga pozbawiona przeszkód. Są na niej zakręty i jest czasem bardzo wyboista. Jest to jednak droga, która prowadzi do właściwego celu. Musimy tylko karmić się Jego Ciałem i Krwią, wtedy możemy być pewni, że nie umrzemy na wieki.

Jak często przystępuję do Komunii Świętej?
Czym jest dla mnie Eucharystia?


Jezus zabiera uczniów na górę Tabor. Dziś ten fragment Ewangelii zabrzmiał z ambony kościoła na górze Tabor gdzie odprawiliśmy Mszę Świętą. Dzień jak każdy inny. Upał i radość. Zmęczenie i satysfakcja. Ciężki podjazd i spotkanie na górze Przemienienia. Niedziela Dzień Pański przeżywaliśmy z należną powagą świętości tego dnia. Dużo odpoczynku, postojów i dobrego jedzenia. Wszystko to sprawiło, że po raz kolejny wróciliśmy do domu w pełnym mroku.

Na Taborze Jezus uczy nas, że chce dla nas piękna. Chce nas umocnić swoją pięknością. Bóg szokuje człowieka nadmiarem łaski. Onieśmiela nas miłością. On tego chce choć na to nie zasługujemy. Chce nas przekonać, że kocha nas bezwarunkowo. Szokować miłością grzesznika – to jedyna szansa nawrócić człowieka.

Grupa Holy Land Team staje jednością. Jeździmy coraz bardziej sprawnie i bezpiecznie. Jest dużo radości. Rowery nie sprawiają nam większych problemów. Doświadczamy każdego dnia wielu cudów. Jesteśmy wdzięczni Bogu i ludziom, których stawia na naszej drodze. Dzięki charakterystycznym koszulkom jesteśmy rozpoznawani i wzbudzamy zainteresowanie. Ciągle ktoś nas zatrzymuje i pyta. A my opowiadamy o Bogu i o radości którą mam daje.

Pozdrowienia dla:

1. Ks. bp. Roman Pindel
2. Ks. bp. Piotr Greger
3. Pani Halina Staszkiewicz
4. Pan Jerzy Fijak z całą rodziną
5. Burmistrz Żywca Antoni Szlagor
6. Wójt Gminy Łodygowice Andrzej Pitera
7. Pani Maria Faber
8. Janusz i Agnieszka Kudzia
9. Urszula Rogólska – redaktor Gościa Niedzielnego
10. Pana Roberta Karp – redaktor KAI
11. Katarzyna Graboń – Anioł Beskidów
12. Pani Renata Juraszek – biuro pielgrzymkowe ORBI
13. Grzegorz Marszałek – 14 rowerzysta

 

Ołtarz z 12 kamieni – Grupa Rozkręć Wiarę śle z nim specjalne pozdrowienia dla ks. bpa Romana Pindla


sponsorzy_partnerzy

<