Dzień 7 – 08.08.2015

Dzień 7 – 08.08.2015

With 0 Comments, Category: Ziemia Święta 2015,

„Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.”

św. Jan Paweł II

Mt 17, 14­20

Dlaczego niektórzy ludzie zostają świętymi? Odpowiedź jest prosta­ bo mają wiarę. I dzięki tej wierze dokonali w swoim życiu rzeczy ponadprzeciętnych. Do świętości powołany jest każdy z nas. I każdy też z nas otrzymuje potrzebne łaski, aby tę świętość w swoim życiu wypełnić. Ona nie jest trudna, wymaga od nas tylko jednego­ mamy całkowicie i bezgranicznie ufać Bogu, dać się prowadzić Duchowi Świętemu, Którego Jezus nam zsyła i mieć odwagę słuchać Bożych natchnień.

Jak bardzo chcę być świętym?
Co robię by dążyć do świętości?
Czy mam odwagę walczyć o świętość?

„Jeśli spojrzymy jedynie ludzkim okiem, to musimy powiedzieć, że ludzka egzystencja zmierza od życia do śmierci. Jezus obala tę perspektywę i stwierdza, że nasza pielgrzymka zmierza od śmierci do życia: pełni życia!”

Papież Franciszek


Oszałamiajacy wschód słońca. Obowiązkowa pobudka wszystkich. Słońce na nowo rozświetliło miejsca święte. Nazaret, Cezarea, Kana, Tabor. I znów sen. Dziś łatwiejszy dzień bo tylko 60 km. Nie wiem dokładnie jak oceniać skalę trudności jazdy. Co jest większe? 200 km w temperaturze 20 stopni w miarę płaskim terenie czy 60 km w temperaturze 40 stopni z mocnymi podjazdami.

Mniejsza z tym.  Jesteśmy bardzo zmęczeni. Dziś Hajfa a w niej wzgórze Carmel i kościół Stela Maris z klasztorem Karmelickim. Tam znajduje się grota Eliasza, który ukrywał się po tym jak zgładził falszywych proroków Baala. Jest tam również figura Matki Bożej, która przekazała Szkaplerz.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na typową arabską kolacje do chrześcijan mieszkających w Osyfija. Jedzenie na najwyższym poziomie. Radość i szczera gościnność. Śpiew i łzy szczęścia. Marian Butor pozdrawia swoją żonę. Ich małżeństwo przeżywa 28 rocznicę ślubu.  Niech Bóg błogosławi :-)


sponsorzy_partnerzy

<