Dzień 6 – Środa, 31 lipiec 2013

Dzień 6 – Środa, 31 lipiec 2013

With 0 Comments, Category: Drużyna G, Rzym 2013 Drużyna G,

Cóż mogę napisać? Rowerzyści rozkręcają wiarę gdzie tylko popadnie! Dzisiaj jest to miasto Belgrad, w którym zatrzymali się na dwa dni. Jak po nim poruszali się– oto jest pytanie.

Ktoś mówił mi kiedyś, że uzależnienia są złe, jednak należy rozgraniczyć, które spośród nich nadają się na czarną listę… Papierosy, alkohol, narkotyki – nie dość, że są kosztowne, to w dodatku szkodzą zdrowiu. Dzięki Śmiałkom poznaliśmy zupełnie inny, ciekawy sposób uzależnienia – rower, który nie kosztuje nas prawie nic, a w dodatku sprzyja świetnej kondycji. Dlatego nie czekaj na dni ambicji i już jutro wsiądź na dwa kółka, by pojechać prosto przed siebie, podobnie jak nasze czołgi…

Dlaczego wspominałem o tym, jakże fascynującym uzależnieniu? Dzień wolny, w mieście komunikacja kursuje normalnie, a rowerzyści mają rower. Nie pojadą autobusem, bo bilety przecież kosztują. Wzięli więc dwukołowca i pojechali zwiedzać miasto. Jednak zanim zobaczyli piękne zabytki i atrakcje turystyczne, udali się do serwisu rowerowego, gdzie dokonali gruntownych napraw i regulacji. Ada wyglądała, być może na znudzoną całymi zabiegami naprawczymi, bo sama zrobiłaby to lepiej, dlatego od właściciela sklepu otrzymała w prezencie brzydki dzwonek rowerowy.

Rowerzyści zagłębili się w belgradzkie uliczki, gdzie przed ich oczyma ukazała się im katedra prawosławna pod wezwaniem św. Sawy. Jadąc dalej śmiałkowie ujrzeli twierdzę Kalemegdan, w której dziewczyny zaczaiły się na czołgi, by zrobić sobie z nimi sesję. Wydaje się, ze ostatnio za dużo o nich słyszą.

Niestety, kiedy dotarli do miejsca noclegowego Anetka ponownie złapała gumę. Przestałem już liczyć wraz z pierwszym incydentem, który to raz takie nieszczęście przytrafiło się młodej studentce. Trzeci? Czwarty? A może piaty? Myślę, że to jeden z objawów choroby ZNKT – Zespołu Niedopompowanego Koła Tylnego, który towarzyszy dziewczyną od kilku dni. W pokoju zebrało się Drugie Konfilium Rozkręć WIARĘ, które postawiło diagnozę roweru Anety, czy się sprawdzi? Jak na razie jest ona tajemnicą…

 

CIEKAWOSTKA:

Belgrad – jedno z najstarszych miast Europy, którego historia sięga 7000 lat wstecz. Liczy sobie około 1 756 534 mieszkańców. Nie zagłębiajmy się jednak w statystyki. Stolica dzieli się na Stary Belgrad i Nowy Belgrad, brak w niej Starówki. Tak, czy inaczej jest piękna!

HASŁO DNIA:

„Źle jeździcie, ale jak już jedziecie to jedźcie..” – słowa policji skierowane do rowerzystów z Polski. To, że Śmiałkowie jeżdżą środkiem drogi wiemy, ponieważ odprowadzaliśmy ich na granicę polsko-słowacką. Ale nie możemy być pewni, czy to właśnie o ten fakt chodziło służbą porządkowym?

WTYKA:

Pielgrzymi jadą jutro do Valjeva. Mają do przejechania około 100km w terenie górzystym. Niestety kończą się już nizinne krajobrazy.  Warto zauważyć, że sami wybrali sobie tak ciężką trasę, na której wiozą ważne intencję swoje i innych ludzi, w których modlą się każdego dnia.

 

BILANS DNIA:

Serbia

Zakwaterowani w Belgrad – drugi dzień

35 km

Upał

Przegląd rowerów

Dwa koła scentrowane

 

POZDROWIENIA:

  • dla rodzeństwa każdego członka wyprawy

 

PIOSENKA NA DZIŚ:

 

Mateo – Musisz komuś służyć

 

 

744 łącznie przejechanych kilometrów!

 

Wojciech Dobija

<