Dzień 4 – 05.08.2015

Dzień 4 – 05.08.2015

With 0 Comments, Category: Ziemia Święta 2015,

„Naród, który zabija własne dzieci, staje się narodem bez przyszłości”
św. Jan Paweł II

Mt 15, 21-28

Wiara w Chrystusa daje siłę, abyśmy przekraczali ludzkie granice i przechodzili ponad tym co nas dzieli. Wielu z nas nosi w sobie zranienia. Wynikają one z niewłaściwych relacji, przemocy, uprzedzeń. Być może masz teraz przed sobą jedną z takich sytuacji z którą wciąż nie możesz sobie poradzić. Zawołaj Zbawiciela tak jak kobieta kananejska- po Imieniu. Tylko w Jego Imieniu jest jest uzdrowienie i tylko On wyzwoli Cię z grzechów.

Jak często wołam Pana w chwili zwątpienia?
Czy pamiętam o Nim tylko wtedy?
Czy pozwalam aby złe chwile z przeszłości miały wpływ na moją przyszłość?


Krótki sen po nocnym czuwaniu (od 5.30 do 8.30) i znów na miasto. Poza tym kto by spał w Mieście Pokoju w Jerozolimie? Nasz Przewodnik ks. Andrzej Soboń nie oszczędza nas. Prowadzi i tłumaczy. Wyjaśnia i uzasadnia. Grad pytań, którymi grupa Rozkręć Wiarę zasypuje ks. Andrzeja nie pozostaje bez odpowiedzi.

Nasz wyjazd jest naprawdę cudowny. Dziękujemy w tym miejscu p. Renacie Juraszek z Biura Pielgrzymkowego ORBI, gdzie pracuje nasz Przewodnik, za gotowość pomocy szczególnie teraz. Dziękujemy także Duchowej Grupie Wsparcia naszej Pielgrzymki. Dołączyła do niej także pielgrzymka Oazy Domowego Kościoła z diecezji Tarnowskiej. Poznaliśmy ją w samolocie. Wpisała swoje intencje do Księgi i teraz tu na miejscu wspiera nas swoją modlitwą. Zapewnia nas o niej cały czas ponieważ ciągle się spotkamy na pielgrzymim szlaku.

Dziś kolejne piękne miejsca. Na początku Niedziela Palmowa, później miejsce gdzie Jezus płakał nad Jerozolimą wiedząc, że zostanie zburzona. Tam odprawiliśmy Mszę Świętą. Następnie miejsce pojmania Jezusa i Tłocznia Oliwy czyli Getsemani. Ucałowaliśmy skałę na której modlił się Jezus do swojego Ojca przed swoją męką. Kilka zdjęć na tle panoramy Starego Miasta i na koniec wizyta przy Zachodniej Ścianie tzn. Ścianie Płaczu.

Dziś położymy się wcześniej.  Jutro duchowy cel naszej wyprawy PUSTYNIA JUDZKA. Zapewniamy Was wszystkich o modlitwie.

FOTORELACJA:

 

Panie Ty wszystko wiesz.
Ty wiesz, że Cię Kocham.

 


sponsorzy_partnerzy

<