Dzień 29 – 13 sierpnia 2014 r.

Dzień 29 – 13 sierpnia 2014 r.

With 0 Comments, Category: Maroko 2014,

Rowerzyści wstali dzisiaj trochę później, niż zwykle, bo prom mieli dopiero o godzinie 11.00 czasu polskiego. Zakwaterowani byli w Tarifie u księdza Antoniego, którego poznał wcześniej Praybus. Na afrykański ląd zeszli kilkanaście minut po godzinie 11.00 czasu marokańskiego.

Rowerzyści zagięli czasoprzestrzeń  i odnaleźli prawdziwy wehikuł czasu, a przy okazji zapomnieli podbić paszporty, dzięki czemu jeszcze dłużej musiał na nich czekać PrayBus. Nie wiem tylko, czy to przez zmęczenie, czy przez zaspanie nie wzięli sobie pieczątek, bo na pokładzie promu kilkakrotnie przypominano o potrzebie złożenia swoich paszportów w odpowiednim miejscu.

Gdy rowerzyści zeszli na ląd, zostali przywitani przez Magdę i Sonię chlebem i wodą.  Dziewczyny ubrane byly w suknie arabskie. Był to moment, jak zawsze, bardzo wzruszający dla obu ekip, które ponownie się spotkały. Gdy giganci dotarli na miejsce, w którym zakwaterowani byli praybusowcy, szybko zjedli obiad i postanowili po raz drugi uczestniczyć we Mszy świętej, tym razem sprawowanej w intencjach księgi. Na Eucharystii obecny był również Przybus.

O godzinie 14.00 ekipa załadowała swoje rowery na busa, który wyjechał w kierunku Chefchaouen, do którego dotarła o godzinie 21.30.

Pozdrowienia dla:

Ojca Szymona z Tancerz, z podziękowaniami za wygłoszone Słowo

<