Dzień 27 (19 lipca) – Środa

With 0 Comments, Category: Nordkapp 2017,

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Mt 11, 25-27

 

Po słowach, że wszystko dostaliśmy od Ojca, można by właściwie tylko zamilknąć, wzruszyć się i wyznawać miłość. Spójrzcie dookoła siebie, może jest wam trudno, może cierpicie, ale gdy tylko otworzycie trochę szerzej oczy, to zobaczycie, że Bóg Ojciec nigdy nikogo nie opuścił. A co więcej, każdego z nas trzyma w swoich dłoniach. Z Nim możemy czuć się bezpiecznie. Cokolwiek dzieje się w Twoim życiu, Bóg jest i daje Ci samego siebie. Wszystko, co masz, pochodzi od Boga. To jest wielkie zobowiązanie, ale przede wszystkim bardzo wielki dar. Sam jesteś darem Boga dla świata. I Bóg jest darem, który składa w Twoje dłonie. Czy może być coś piękniejszego?

 

Czy czujesz się bezpieczny wiedząc, że Bóg trzyma Cię w swoich ramionach?
Czy czujesz, że jesteś darem dla Boga, dla bliźniego?

 

„Czy i nam się to nie zdarza, że gdy dzieje się coś naprawdę nowego w codziennej rzeczywistości, zatrzymujemy się, nie rozumiemy, nie wiemy, jak z tym sobie poradzić. Nowość często budzi w nas lęk, także nowość, którą przynosi nam Bóg, nowość, jakiej Bóg od nas oczekuje. Jesteśmy jak apostołowie z Ewangelii: często wolimy trzymać się naszych pewności, zatrzymać się przy grobie, z myślą o zmarłym, który ostatecznie żyje jedynie w pamięci historii, jak wielkie postaci z przeszłości. Boimy się niespodzianek Boga. Boimy się niespodzianek od Boga! On zawsze nas zaskakuje! Bracia i siostry, nie zamykajmy się na nowość, którą Bóg pragnie wnieść w nasze życie!”

~papież Franciszek

 

Jak czego brakuje, to prosić i polecić Panu Jezusowi i być najspokojniejszą, że On wszystkiemu zaradzi.
~Brat Albert


sponsorzy_partnerzy

<