Dzień 26 (18 lipca) – Wtorek

With 0 Comments, Category: Nordkapp 2017,

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły.
„Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.
A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

Mt 11,20-24

 

Jeden ze sposobów czytania Ewangelii polega na tym, żeby za każdym razem, kiedy Jezus mówi o jakimś mieście, pomyśleć o sobie, o swojej duszy i w miejsce nazwy tego miasta wstawić swoje imię. Jezus mówi dzisiaj: Biada miastom, w których najwięcej cudów się wydarzyło, a się nie nawróciły. To bardzo pasuje do naszego życia, przecież tyle cudów się w nim wydarzyło, począwszy od tego, że istniejemy, poprzez cud chrztu świętego i włączenie nas do rodziny chrześcijan, aż po ten cud, jakim było powołanie nas do czytania Ewangelii i te wszystkie tysiące, miliony, miliardy, biliony cudów, które dokonują się w naszym życiu codziennie. To, że spotkałeś kogoś, kogo pokochałeś, to, że jesteś szczęśliwy, obdarzony jakimś darem, jakimś skarbem, jakimś krzyżem – to wszystko są wielkie cuda. Ale czy nawróciłeś się dzięki nim? Jezus mówi do nas: Biada. Nawracajmy się.

 

Czy dostrzegasz ten ogrom cudów,  którymi obdarza Cię Bóg na każdym kroku?
Czy doceniasz je wszystkie?
Czy potrafisz przyjąć, że są  to właśnie Boże cuda w Twoim życiu?

 

„Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi, nie poddawajcie się zniechęceniu.”

~papież Franciszek

 

Sługa Boży ma być zawsze wesoły i spokojny, bo wie, że nad nim opieka Boska.
~Brat Albert


sponsorzy_partnerzy

<