Dzień 24 – Niedziela, 18 sierpień 2013

Dzień 24 – Niedziela, 18 sierpień 2013

With 0 Comments, Category: Drużyna G, Rzym 2013 Drużyna G,

Założeniem projektu Rozkręć Wiarę było dotarcie do Rzymu czterech grup: Drużyny G, NiemTeam’u, PrayBus’u i autokaru. Wszystkie te ekipy miały spotkać się na Mszy Świętej przy grobie błogosławionego Jana Pawła II. To dopełnienie wydarzyło się właśnie 18 sierpnia, w dwudziestym czwartym dniu pielgrzymowania.

Śmiałkowie wstali wcześnie rano, by udać się do grobu Papieża Polaka, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej we wszystkich intencjach. W trakcie Eucharystii uroczyście wniesiona została księga intencji, którą pielgrzymi złożyli na grobie. Po dokonanym akcie pamięci i odpowiedzialności ks. Piotr wygłosił kazanie.

Zaraz po wspólnym uczestnictwie we Mszy Świętej podróżnicy udali się na Plac św. Piotra, by być obecnymi na modlitwie Anioł Pański prowadzonej przez papieża Franciszka. Ojciec Święty zaznaczył w tym dniu, że wiara i Pan Jezus nie mogą być obojętni. To nie ozdoba, ale konkret, który zmusza do działania. Chrystus jest zawsze pozytywny – mówił.

Po spotkaniu przy oknie, z którego przemawiał Franciszek, połączeni udali się do domu polskiego na odpoczynek. Drużyna G z kilkoma członkami PrayBusu jednak nie próżnowała i postanowiła wyjść na zwiedzanie Rzymu, które przedłużyło się na całą noc.

Dzisiaj zakończył się ostatni etap pielgrzymki. Modlitewny dzień zmusił śmiałków do przemyśleń na temat swojej wiary, ale skłonił także do chwilowego zatrzymania się w gnającym świecie. Jeszcze nie dawno to rowerzyści rozpędzeni chcieli dotrzeć do celu, teraz jednak nastał czas na chwilę milczenia.

Zdarzało się, że uczestnicy projektu Rozkręć WIARĘ chodzili sami, poznając siebie, Rzym i historię, do której powoli zaczyna należeć także wielka i niezapomniana wyprawa rowerowa do wiecznego miasta.

 

CIEKAWOSTKA:

Ciekawostka nie z tej ziemi! Wyjaśniam szczegółowe informacje określeń:

 

Śmiałkowie – wszystkie ekipy

Połączeni – wszystkie ekipy

Pielgrzymi – wszystkie ekipy

Podróżnicy – wszystkie ekipy

Dwukołowcy – Drużyna G i NiemTeam

Jednośladowcy – Drużyna G i NiemTeam

Czołgi – Drużyna G

Czterokołowcy – PrayBus

 

HASŁO DNIA:

„Brak hasła dnia, bo dzisiaj każdy chodził osobno” – ks. Grzegorz

 

WTYKA

Rowerzyści zmuszeni są do oddania rowerów i zapakowania ich do małych, ciasnych bagażników autokaru. Po czym wszystkie grupy udadzą się do muzeów watykańskich i ostatni raz spojrzą na piękny Rzym, z którego juz wkrótce wyjadą…

 

23, 24, 25

 

BILANS DNIA:

Włochy

Zakwaterowani w Rzymie

Msza Święta przy grobie błogosławionego Jana Pawła II

Anioł Pański na Placu św. Piotra

Nocne zwiedzanie miasta

 

POZDROWIENIA:

  • dla Tramwaju Kulturalnego w Bielsku-Białej
  • dla ks. dr Grzegorza Klaji
  • dla Pana Burmistrza Antoniego Szlagor

 

PIOSENKA NA DZIŚ:

 

Maleo Reggae Rockers – Droga Wojownika

 

 

2432 łącznie przejechanych kilometrów!

 

Wojciech Dobija

<