Dzień 24 – 08 sierpnia 2014 r.

Dzień 24 – 08 sierpnia 2014 r.

With 0 Comments, Category: Maroko 2014,

“Wczoraj Wieczorem o 21.30 odmawialiśmy Różaniec w różnych językach w kaplicy. Po nim odbyła się procesja światła z Najświętszym Sakramentem. Wciąż trudno nam uwierzyć, gdzie jesteśmy. Wiemy, że Fatima to miejsce bardzo odległe. Jednak z drugiej strony nie czujemy specjalne zmęczenia. Dobrze, że to nie jest koniec naszej pielgrzymki. Chcemy więcej. Dziś długo oczekiwany dzień wolny.

O 10.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Objawień w języku polskim. Później wyjechaliśmy rowerami na zwiedzanie Fatimy, w której zrobiliśmy sesję zdjęciową.

Dziś na placu przy Bazylice spotkaliśmy wielu Polaków. Byli zachwyceni tym co robimy. Spotkaliśmy także parę małżeńską, która w swoją podróż poślubną wyruszyła na jednym rowerze.”

Po powrocie do miejsca zakwaterowania załatwionego przez ks. Carlosa, G Team udał się na drugą w tym dniu Mszę świętą. W tym momencie nieopodal hotelu, w którym spał kręcił się już PrayBus, czekając tylko na sposobność, by wpaść do rowerzystów do pokojów. Kiedy śmiałkowie wrócili na swoje piętro na parterze “mieszkańcy” busa szykowali się już, by zrobić im sesje zdjęciową z zaskoczenia. Piękne spotkanie, łzy wzruszenia i radości. Tak było. A zaraz po nim obie grupy przygotowały uroczystą kolację.

Wtyka
Przed nami najtrudniejszy odcinek. Nie chodzi tu o ukształtowanie terenu, czy jakieś specjalne utrudnienia. Chodzi o to, że wielu z nas czuje się, jakby to już był koniec pielgrzymki. Fatima to jest cel, który towarzyszy nam od początku. Pomysł na Afrykę pojawił się dużo później. Fakt jest jeden. Jutro trzeba jechać dalej. 600 km do portu.

<