Dzień 23 – Sobota, 17 sierpień 2013

Dzień 23 – Sobota, 17 sierpień 2013

With 0 Comments, Category: Drużyna G, Rzym 2013 Drużyna G,

Tematem dzisiejszego dnia może być jedno słowo – „połączeni”, ponieważ wokół niego będzie kręciła się cały czas akcja i na jego treści zbudowana zostanie fabuła powitań…

Rowerzyści zjedli wcześnie rano śniadanie i wyruszyli na podbój Rzymu. Oczywiście nie skorzystali ze środków transportu miejskiego, ponieważ są szczęśliwymi posiadaczami czołgów. Musieli zrobić niezłe wrażenie, kiedy ludzie oglądali się za potężnymi maszynami, które taranowały ulice wiecznego miasta. Objechali prawie „cały” Rzym, po czym swoje oczy skierowali w stronę Bazyliki św. Piotra.

O godzinie 13.00 śmiałkowie dostąpili pierwszego wzniosłego połączenia, którego świat nie widział jeszcze nigdy wcześniej. Oto dwie grupy: Drużyna G i NiemTeam spotkali się na wspólnym szlaku i triumfalnie wjechali na Plac św. Piotra, gdzie oczekiwał na nich już PrayBus. Niewyobrażalnie piękne spotkanie, które nie sposób opisać słowami, zakończyło sie wspólnym przejazdem do Domu Polskiego, gdzie niezmechanizowana część uczestników projektu „Rozkręć Wiarę” pozostawiła rowery.

Teraz pielgrzymom pozostaje czas oczekiwania na przybycie ostatniej grupy ludzi, którzy podróżują autokarem. Gdy dojdzie do połączenia wszyscy razem rozpoczną zwiedzanie tego pięknego miasta i udadzą się na Mszę Świętą wieczorną! Piękny dzień i piękny czas przypomina nam niestety, że powoli będziemy musieli rozstać się z wieczornymi relacjami, a pielgrzymi pozostawią za sobą to cudowne miejsce.

 

CIEKAWOSTKA:

Jedyna ciekawostka jaka przychodzi mi na myśl to fakt, że do końca wyprawy pozostała niedziela, poniedziałek i wtorek. Smutne, ale prawdziwe.

 

HASŁO DNIA:

„Hasła dnia nie ma, bo było zbyt poważnie…” – ks. Grzegorz Kierpiec

 

WTYKA

Pielgrzymi zaplanowali pobudkę na jutro na godzinę 6.00, ponieważ muszą dostać się do Bazyliki św. Piotra, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta. Następnie o godzinie 12.00 będą uczestniczyć w Aniele Pańskim i być może doczekają się pozdrowień od papieża Franciszka. Musicie to zobaczyć lub usłyszeć w mediach!

 

 

23, 24, 25

 

BILANS DNIA:

Włochy

Zakwaterowani w Rzymie

Rowerami przez Rzym

Połączenie PrayBus’a, NiemTeam’a, autokaru i Drużyny G

 

POZDROWIENIA:

  • Dla Joanny i Szymona, którzy w dniu dzisiejszy zawarli sakrament małżeństwa od Drużyny G!

 

PIOSENKA NA DZIŚ:

 

Twoje Niebo – Alleluja z Madagaskaru

 

 

 

2432 łącznie przejechanych kilometrów!

 

Wojciech Dobija

<