Dzień 23 – 07 sierpnia 2014 r.

Dzień 23 – 07 sierpnia 2014 r.

With 0 Comments, Category: Maroko 2014,

“Dziś spaliśmy w przedszkolu. Tego jeszcze nie było na wyjeździe. Do Fatimy wczoraj nie dojechaliśmy z powodu zbyt dużej odległości i ciężkich warunków. W sumie 160 km w górach. Nie czujemy specjalnego zawodu, ponieważ każdy dał z siebie wszystko. Nocleg znaleźliśmy w parafii. Niestety było tam jakieś spotkanie skautów i szaleli do późnych godzin. Jednak nie jest to ważne i tak zasnęliśmy bez problemu. Wczesnym rankiem ruszyliśmy do Fatimy. Dziś był intensywny dzień. To coś nowego na wyprawie. Przyjazd i zakwaterowanie u księży Marianów i tu serdecznie pozdrawiamy ks. Romana Wcisło, który znalazł nam ten nocleg. Po południu pranie, serwis rowerowy i modlitwa. 19.15 Msza Święta w Kaplicy Objawień. O 21.30 Różaniec z procesją. Jutro dzień wolny od jazdy. Pewne korekty w naszym planie wyjazdu i udało się wygospodarować dodatkowy dzień wolny. Ciągle zastanawiamy się, dlaczego nie możemy zrealizować planów w konkretnie ustalonym czasie. Pewnie ze zmęczenie i trudnych warunków na trasie. Same góry każdego dnia. Na pewno jest to też przez zbyt długie przerwy. Jednak przy 3,5 tyś km za nami nie można nam nic zarzucić. Do Afryki dojedziemy o czasie.

Fatima to najważniejszy moment na naszym pielgrzymim szlaku. Nie można było zatem go tylko “zdobyć” i jechać dalej. Według planu dzień wolny przypadał na wczoraj, a w rzeczywistości będzie dopiero jutro. Pojawiła się pokusa, by jechać jutro dalej, jednak szybko ją pokonaliśmy.

Jutro zamierzamy się porządnie pomodlić i wyspać. Obiecujemy i zapewniamy o stałej naszej ofierze i modlitwie za intencje z Księgi. Łączymy się duchowo z wszystkimi ekipami jadącymi w Projekcie Rozkręć Wiarę oraz Niniwa Team.

Rowery jadą dalej. Jasne jest, że po tylu kilometrach musi coś im czasem dolegać. Tomasz wszystkim problemom spokojnie zaradza.

Wszyscy są zdrowi i gotowi do jazdy każdego dnia.”

G Team

Ciekawostka
Fatima to zakończenie pierwszej części naszej pielgrzymki. Teraz dołączamy kolejną dziękczynną za kanonizacje św. Jana Pawła II.

Pozdrowienia:
dla wszystkich naszych sponsorów: Pana Burmistrza Antoniego Szlagora, Eurofirany i państwa Choczyńskich, Firmę Hańderek i Państwa Hańderek,
– dla Wójta Gminy Łodygowice Andrzeja Piterę
– dla Pana posła Jacka Falfusa
– dla państwa Cierniaków
– dla Pani Zofii Skrzypek
– dla Pana Jerzego Fijak z rodziną
– dla wszystkich, których nie znamy, a nam pomogli przez przyniesienie słodyczy
– dla Państwa Pasierbek z Biernej z Ranczo
– dla Pani Marii Faber
– dla Piotra Dutkiewicz z żoną

Hasło dnia
“Perspektywa 50 km i 10 przerw czyni ze mnie bardzo dobrego rowerzysty” – powiedział Maciek

<