Dzień 19 – Wtorek, 13 sierpień 2013

Dzień 19 – Wtorek, 13 sierpień 2013

With 0 Comments, Category: Drużyna G, Rzym 2013 Drużyna G,

Rozdział dziewiętnasty – „Policjanci i złodzieje”. Trasa rowerzystów biegła wzdłuż wybrzeża,  na którym śmiałkowie nie napotkali ani jednego pagórka. Orzeźwienie w postaci morskiego powietrza dodawało im sił, a zmniejszone promieniowanie słoneczne wpływało na większą prędkość jazdy. Ich duch urósł do rangi oświecenia.

Trasa liczyła 130km i można było ją podzielić na dwie części – ucieczkę i pojmanie. Pierwszy etap podróży rozpoczął się zaraz po śniadaniu, na które rowerzyści zostali zaproszeni przez proboszcz z Lesiny. Potrawy serwowane były na wzór włoski, jednak o szczegóły należy zapytać śmiałków. Ledwo jednośladowcy zdążyli zjeść, a już musieli uciekać na pizzę, by później będąc najedzonymi do syta ruszyć w pogoń za czasem i w ucieczkę przed PrayBusem.

Tak kreował się los rowerzystów, którzy wyruszyli w stronę Lanciano. Natomiast ekipa z czterokołowca rozpoczęła podróż labiryntem, by dostać się do Minotaura, zbudowanego z sześciu rowerów i jeźdźców. Można wyobrazić sobie tylko jak bardzo bus błądził, chcąc dotrzeć do celu.

Wracamy do scenariusza. Policja nie dała rady, natomiast złodzieje tlenu sprytnie kierowali akcją dzisiejszego dnia. Dopiero 5km przed końcem drogi, obie ekipy zrównały tempo i spotkały się, by stwierdzić, że była to zabawa w kotka i myszkę… A już miałem nadzieję, że spełni się drugi etap fabuły, w postaci pojmania.

Obie grupy mieszkają dzisiaj w sanktuarium w Lanciano, które słynie z cudu eucharystycznego. Będąc w tak cudownym miejscu, nie można zapomnieć o uczestnictwie w nabożeństwie, dlatego wieczorem członkowie projektu wspólnie udali się na Mszę Świętą, by modlić się w intencjach im powierzonych! Od tej chwili wszyscy razem będą kontynuować bieg do Rzymu, aby 17 sierpnia złożyć księgę intencji na grobie błogosławionego Jana Pawła II. Powodzenia!

 

CIEKAWOSTKA:

Rowerzyści w Lesinie zakwaterowani byli przy kościele pw. Św Jakuba, który jest patronem pielgrzymów. Nie przypadkowo, proboszcz tamtego miejsca przyjął ich pod swój dach. Być może przypomniał sobie uczynki miłosierdzia względem ciała, gdyż jak wiemy udzielił im schronienia, nakarmił ich i napoił…

 

HASŁO DNIA:

Brak brakiem jest dla braku… Nie ma hasła dnia.

 

WTYKA

Obie ekipy jadą jutro w promieniu około 130km od Lanciano, a gdzie dojadą, pozostanie dla nas słodką tajemnicą! Wszystkiego niestety nie mogę podać nam na tacy. Może ktoś popatrzy na mapę i zgadnie, jakie miasto jest celem dwudziestego dnia, dzieląc się tą informacją z pozostałymi?

 

19

 

BILANS DNIA:

Włochy

Zakwaterowani w Lanciano

Rowery w normie

130 km

Świetne warunki

Podróż wzdłuż wybrzeża

 

POZDROWIENIA:

  • dla Pana Karola Gąsior
  • dla wszystkich sponsorów

 

PIOSENKA NA DZIŚ:

 

Jak wielki jest Bóg – Uwielbienie

 

 

 

2117 łącznie przejechanych kilometrów!

 

Wojciech Dobija

<