Dzień 15 – 30 lipca 2014 r.

Dzień 15 – 30 lipca 2014 r.

With 0 Comments, Category: Maroko 2014,

Nikt nie spodziewał się takiego przywitania. Rowerzyści podjeżdżający pod miejsce zakwaterowania, nagle przed swoimi oczyma zobaczyli wybiegające siostry, które trzymając w rękach polskie flagi, machały im na powitanie. Jednośladowcy zostali pięknie ugoszczeni i zaproszeni na kolację.

Dzisiaj pielgrzymi spali do oporu. Tak jak sobie założyli, tak też zrobili. Trochę dziwne, bo myślałem, że z przespanymi godzinami jest im nie po drodze, ale jak widać, wszystko jest możliwe. Giganci na Kołach wstali dopiero o godzinie 12.00, po czym zjedli obiad i udali się do Sanktuarium na modlitwę.

Gdy śmiałkowie wrócili do Domu Polskiego, przeprowadzili szybki serwis rowerowy, który obejmował wymianę szprych i łańcuchów. Dodatkowo każdy z gigantów dokręcił poluzowane części, by w kolejnych dniach jechać bez żadnych usterek.

O godzinie 23.oo pielgrzymi znaleźli się w grocie, gdzie uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej w języku francuskim.

Można powiedzieć, że dwukołowcy w końcu odpoczęli i zregenerowali swoje siły. Już jutro czeka ich przeprawa przez góry. Jak im się powiedzie? Śledźcie relacje na bieżąco!

Ciekawostka

W miejscach, w których zatrzymują się rowerzyści – śmiałkowie jedzą wszystko i dwa razy szybciej. No cóż – właściciele restauracji mają jeden plus ich wizyt – kiedy zakręceni zjedzą im całe pożywienie przeznaczone też dla innych gości i zanim gospodarze zamówią kolejną dostawę, śmiałków już nie będzie – dlatego restauracja zaoszczędzi przynajmniej na kolejnych porcjach.

Hasła dnia

Ale, że co? Że nie ma dzisiaj hasła dnia? Czyli, że dzień wolny? Odpoczywacie?

Ekstremalne Słowo Boże

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Z radości poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

Mt 13,44-46

Wtyka

Jutro rowerzyści wyruszą w drogę, na której będą musieli pokonać Pireneje. Przed nimi 217 km jazdy, czy im się uda?

Konkurs

Zachęcamy do odpowiedzi  – Co to znaczy przechodzić kolejne levele na rowerze i na czym to polega?

Na razie wygląda to tak:
– Aleksandra – Zdobywać levele czyli następny poziom polegający na pokonywaniu jaki przeszkód coraz bardziej trudnych
– Anna – To znaczy ….zdobywać kolejne państwa..  jadąc rowerkiem
– Magdalena – To znaczy mknąć dalej do celu drogą, którą Pan prowadzi pokonując kolejne przeszkody z mocą Bożą i Wiarą.
– Asia – To znaczy przekraczać granice, nie tylko państwowe, ale przede wszystkim te swoje, własne, codziennie przekraczać swoje możliwości, pokonywać słabości, zaskakiwać samego siebie zdobywając kolejny level, który z każdym dniem dla rowerzystów jest coraz trudniejszy.
– Maria – … zdobywanie kolejnych coraz wyższych i wyższych szczebli… stopni
– Asia – „Przechodzić kolejne levele” to znaczy zdobywać doświadczenie, które rośnie wraz z liczbą przejechanych kilometrów. Coś jak w samolocie, tylko z liczbą wylatanych km.
– Basia – Może przekraczanie leveli to także przekraczanie siebie na drogach wiary w Boga który Ich prowadzi czuwa nad śmiałkami

Pozdrowienia
 dla Martini Tours
– dla p. Doroty Dudy, p. Teresy Mrowiec i p. Ewy Dobiji

Bilans dnia
Dzień wolny
Francja
Zakwaterowani w Lourdes we Francji
Modlitwa w Sanktuarium
Msza w języku francuskim w grocie o godzinie 23.00

2384 łącznie przejechanych kilomet

<