Dzień 13 – 14.08.2015

Dzień 13 – 14.08.2015

With 0 Comments, Category: Ziemia Święta 2015,

„Wiele z tego co będzie jutro ,zależy od zaangażowania się dziś dzisiejszego pokolenia chrześcijan”

św. Jan Paweł II

Mt 19, 3­12

Piękno małżeństwa opiera się na jedności mężczyzny i kobiety. Jedność, która wypływa z miłości, jest darem Boga. Gdy dwoje ludzi, stając przed ołtarzem, ślubuje sobie miłość aż do śmierci i uczciwość małżeńską, Bóg wkracza w ich życie, dając im wszelkie potrzebne łaski do realizacji tego powołania. Niestety, szatan czyha, aby małżonków poróżnić ze sobą i doprowadzić do rozbicia związku. Dlatego małżonkowie powinni codziennie powierzać się Bogu w modlitwie i budować relację w oparciu o miłość i szacunek.

Kiedy ostatni raz pomodliłeś się za współmałżonka, przyjaciela, osobę, z którą łączy Cię bliska więź?
Czy pozostając w jakiejkolwiek bliskiej relacji , gdy przeżywacie kryzys, powierzasz tą relacje Bogu?

„Droga wiary nie jest alienacją”

Papież Franciszek


Taki SMS dostaliśmy dziś od naszego przewodnika ks. Andrzeja Sobonia po tym jak wrócił do Polski: „Pozdrowienia dla całej grupy. Podziwiam was ale to nie zmienia faktu że jesteście nienormalni. Mam nadzieję że spełniłem wasze oczekiwania. Mógłbym ze swej strony o wiele więcej pokazać i opowiedzieć ale rozumiem też wasze zmęczenie.  W Jafie zobaczcie kościół św. Piotra, Dom Szymona garbarza. Pomnik wieloryba Jonasza. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wspaniałe świadectwo wiary. Wszystkim opowiadam o waszych cudach. Andrzej”. Dziękujemy raz jeszcze ks. Andrzeju. W przyszłym roku kolejna wyprawa.

Jesteśmy już w Tel Aviwie. Mieszkamy na 13 pietrze z widokiem na morze Śródziemne u zaprzyjaźnionej rodziny: Państwa Grażyny i Aleksa. Przyjęli nas jak swoją rodzinę a my zachowujemy się jak szarańcza. Jemy wszystko i w każdych ilościach. Czujemy się rewelacyjnie. To już koniec Pielgrzymki. Jesteśmy cali i zdrowi a przede wszystkim szczęśliwi. Jest niedosyt, ale to lepsze niż przesyt. Są plany na przyszłą Wyprawę, ale to za wcześnie by o tym mówić. Niemniej jednak będzie bardziej ekstremalnie, gorąco i wysoko.

Rowery zaparkowane i już nie będą ruszane. Jutro je pakujemy znów do kartonów. Łza się w oku kręci. Spełniły swoje zadania. Poza przebitymi kołami nic więcej się nie działo.

Tylko dziś trzy szprychy na raz w jednym kole poszły. Tomasz szybko sobie z tym poradził. No tak… Zastanawiacie się pewnie co robi ten skorpion na zdjęciu. Otóż, pojawił się w naszej sypialni pod materacem jak byliśmy jeszcze na górze Carmel. Trochę ochłodziły się noce wiec szukał schronienia. Czarny na pięć centymetrów, podobno kąsa boleśnie i niebezpieczne. Krzyki dziewczyn. Szybka interwencja i kot miał smaczny kąsek na kolacje. Nic się nikomu nie stało, ale było groźnie.

Jak zauważyliście, tegoroczne relacje były trochę inne. Chcieliśmy by takie były, bo wyprawa była inna. Niewiele opisów ale wiele przemyśleń. Reszta będzie na filmie i wystawie, którą planujemy otworzyć już w październiku w Żywcu. Wyprawa do Izraela i Palestyny była piątą wyprawą, która miała być pewnym zakończeniem, podsumowaniem. Pustynia przejechana i wiara umocniona.

 

Pozdrowienia od ks. Grzegorza Kierpieca dla:

– Ks. Bp Romana Pindla
– Ks. Bp Piotra Gregera
– Ks. Infułata Władysława Fidelusa wraz z księżmi wikarymi
– Wszystkich Wspólnot Maryjnych
– Mamy i Taty
– Sióstr Teresy i Basi z rodzinami
– Brata Piotra z rodziną
– Rodzin Łukaszuk, Małek i Zakrzewskich
– Pani Marii Faber z rodziną
– Pani Krystyny Sanetry z rodziną
– Ks. Jerzego Musiałka
– Ks. Grzegorza Klaja
– Ks. Sławomira Szczotki
– Ks. Filipa Glanowskiego
– Ks. Jakuba Krupy
– Ks. Grzegorza Majdy
– Ks. Marcina Suchanka
– Dyrekcji LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu wraz gronem Pedagogicznym
– Anioła Beskidów
– Gościa Niedzielnego
– Tygodnika Niedziela
– TvS
– KAI
– Państwa Choczyńskich – Eurofirany
– Pana Fijaka z rodziną
– Pani Haliny Staszkiewicz z rodziną
– Pani Teresy Mrowiec
– Pani Marii Lach
– Wszystkich, którzy wspierali nas swoją modlitwą
– Wszystkich, którzy wpisali swoje intencje do Księgi Intencji
– Całej Parafii Konkatedralnej w Żywcu.


sponsorzy_partnerzy

<