Dzień 12 – 13.08.2015

Dzień 12 – 13.08.2015

With 0 Comments, Category: Ziemia Święta 2015,

„Życie ludzkie ma charakter święty i nienaruszalny”

św. Jan Paweł II

Mt 18, 21 – 19, 1

Przebaczenie jest fundamentalne w nauczaniu Jezusa. Wskazana przez niego liczba: 77 razy oznacza, że przebaczać mamy zawsze. Bóg przebacza nam grzechy nieskończenie wiele razy, ale od nas też wymaga, abyśmy przebaczali naszym bliźnim. Gdy modlimy się o wewnętrzne uzdrowienie, zadajmy sobie pytanie, czy przebaczyliśmy krzywdy, które nas zraniły? Często to przebaczenie jest ponad nasze siły, dlatego prośmy Jezusa, aby uzdolnił nasze serca do przebaczenia. Jezus ma taką moc, może nas uzdrowić z wszystkich ran.

Czy pozwolisz Jezusowi, by przez Ciebie przebaczał zranienia z przeszłości?
Czy stać Cię na cierpliwość wobec bliskich, którzy ranią?


„Odtąd ludzi będziesz łowić”. Jakże inaczej brzmią te słowa gdy się jest na jeziorze Galilejskim. Wcześnie rano a my już na otwartej wodzie. Tyle cudów w tym miejscu, powołanie uczniów. Próba wiary apostołów, chodzenie po wodzie i cudowny połów ryb.

Można powiedzieć, że już koniec pielgrzymki. Na koniec podjazd do Jardenit i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych w rzekach Jordanu. Teraz z nową mocą chcemy wracać go rzeczywistości. Zostały ostatnie dni na podjazd w okolice lotniska do Tel Aviw, szybkie zwiedzenie miasta i pakowanie rowerów. Ale póki co znów jesteśmy na górze Carmel.

Pozdrowienia od ks. Andrzeja Sobonia dla Anny Zięba, Janusza i Bożeny Zięba z rodziną, szafarzów, organisty i Sióstr Zakonnych z parafii Komprachcice.


 

sponsorzy_partnerzy

<