Dzień 11 – Poniedziałek, 5 sierpień 2013

Dzień 11 – Poniedziałek, 5 sierpień 2013

With 0 Comments, Category: Drużyna G, Rzym 2013 Drużyna G,

Jak mówili, tak zrobili. Dzień 11 upłynął rowerzystom pod hasłem: „Nareszcie odpoczynek”. Aczkolwiek zawsze jest jakieś ale, tak samo będzie i tym razem – śmiałkowie postanowili wsiąść na rowery i przejechać 42km. Zapomnieli jednak, że kiedy zjadą 15km w dół, w drodze powrotnej te same 15km przypomni im o sobie i będzie trzeba wspinać się pod wielką górę.

Co zwiedzić i zobaczyć, skoro dwukołowcy mają tyle wolnego czasu. Śmiało stwierdzam, że lekcje geografii w szkole poskutkowały, ponieważ pielgrzymi pamiętali o pięknych wodospadach Kravica, które położone są wzdłuż rzeki Trebizat i rozciągają się na ponad 100m szerokości. To chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych cudów natury w Bośni i Hercegowinie, dlatego też dziewczyny urządziły sobie przy nim sesję zdjęciową, a w ślad za nimi poszedł ks. Grzegorz, który postanowił uwiecznić na zawsze swoją osobę i własny rower.

Tak jak wczoraj wspomniałem, jednośladowcy dostarczyli sobie dawki piękna, modlitwy, szaleństwa i odbudowy. Każdy z ekipy samotnie naprawił i wypielęgnował, swój własny rower, by posłużył mu jeszcze przez kilkanaście dni. Następnie w samo południe wycieńczeni śmiałkowie zasnęli, by zregenerować organizm. Tłumaczą się, że stało się to przez ogromny upał, który sięgał 40 stopni Celsjusza. Polacy już na ten temat coś wiedzą, przynajmniej ci z południa kraju i akceptują taką kolej rzeczy.

Te wakacje rowerzyści będą wspominać chyba do końca życia, chociażby ze względu na hotel, w którym śpią, cudowne sanktuarium i powalające widoki. Jednak nie można pozwolić sobie na zbyt długi relaks, więc jutro czołgi ponownie wyjadą w trasę, by zdobywać nowe horyzonty.

 

CIEKAWOSTKA:

Rowerzyści poszukują nowych metod podróżowania, jak widać rower im już nie wystarcza, a na własne nogi, po tylu kilometrach pedałowania, liczyć nie mogą. Dzisiaj śmiałkowie chcąc dostać się do sanktuarium złapali stopa w jedna i w drugą stronę! Ciekawe kto wyciągnął rękę i pomachał na nadjeżdżające samochody, aby te zatrzymały się. Czyżby dziewczyny?

 

HASŁO DNIA:

Jak myślicie? Jest hasło dnia, czy nie? Muszę się z Wami zgodzić – śmiałkowie cierpią na zanik pamięci i nie potrafią zapamiętać żadnej sentencji z tysiąca, które wypowiadają każdego dnia.

 

WTYKA:

Jutro rowerzyści przekraczają granicę i wjeżdżają do Chorwacji, by dostać się w okolice Dubrownika. Maja przed sobą do przejechania około 140km. Niestety nie załatwili wcześniej noclegu i rozpatrują dwie opcje, czyli plażę: piaszczystą lub kamienistą. O ile takie tam występują. Może znajdzie się jednak człowiek o dobrym sercu, który ugości ich pod swoim dachem?

 

11

 

BILANS DNIA:

Bośnia i Hercegowina

Zakwaterowani w Medjugorie

42 km rowerem

Upał

Zwiedzanie

Rozkręcanie WIARY

Odpoczynek

 

POZDROWIENIA:

  • dla ks. Marcina Suchanka, który miał być członkiem PrayBusu
  • dla Grzegorza Marszałka, który stworzył stronę Rozkręć WIARĘ
  • dla ekipy ks. Piotra, której śmiałkowie cały czas kibicują

 

PIOSENKA NA DZIŚ:

 

Chleb z nieba – Arka Noego

 

1287 łącznie przejechanych kilometrów!

 

Wojciech Dobija

<