Dzień 10 – 11.08.2015

Dzień 10 – 11.08.2015

With 0 Comments, Category: Ziemia Święta 2015,

„Tu, z tego miejsca zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia”

św. Jan Paweł II

Mt 18, 1­5. 10. 12­14

Pośród wad, które bardzo przeszkadzają człowiekowi w dojściu do Jezusa są pycha i egoizm. Dzisiejsze społeczeństwo stawia na promocję. Młodych ludzi uczy się autoprezentacji. Wszystko po to, aby przebić się na konkurencyjnym rynku. A Jezus mówi do apostołów:” Jeśli nie staniecie się, jak dzieci…”. Cechą dziecka jest spontaniczność, ufność. Dziecko w sposób naturalny dąży do spotkania. Jeśli nie zostało wcześniej zranione, będzie z radością przyjmowało każdą nową osobę. Takiej właśnie postawy uczymy się od dzieci. Jezus przyszedł, by nas na nowo połączyć.

Czy w mojej postawie zbliżania się do Jezusa jest coś z ufności i spontaniczności dziecka?
Czy wierzysz w to, że dla Jezusa jesteś kimś niepowtarzalnym? Jeśli nie, dlaczego tak jest?

„Prawdziwym bogactwem jest to co nas jednoczy, a nie to co nas dzieli”

Papież Franciszek


Migdal (św. Maria Magdalena) Kafarnaum, Prymat św. Piotra, Cud rozmnażania chleba, Góra Błogosławieństw i Domus Galilea (Neokatechumenat). To cały dzisiejszy program: 110 km w 40 stopniowym upale z męczącymi podjazdami. Z Góry Carmel na górę Błogosławieństw.

Dziś znów dzień pełen niespodzianek i potwornego zmęczenia. Mało snu i dużo jazdy. Nasza pielgrzymka jest bardzo bogata w modlitwę i informacje o miejscach gdzie jesteśmy. Dziękujemy Panu Bogu za profesjonalnego przewodnika. Dzięki ks. Andrzejowi nie opuszczamy żadnego miejsca a nawet jesteśmy w miejscach odbiegających od planu tradycyjnych pielgrzymek. Jesteśmy świadomi swego szczęścia. Czasem chcielibyśmy zostać w mieszkaniu niż jechać w upale, jednak jedziemy bo czujemy, że robimy coś wielkiego.

Dzisiejsza sytuacja przypomina scenę ewangeliczną. „Idźcie i ogłoście moim braciom, niech idą do Galilei bo tam Mnie zobaczą”. Przyjechaliśmy do Galilei. Doświadczenie pustego grobu w Jerozolimie i oczekiwanie spotkania z Panem. Takie myśli towarzyszyły nam w drodze do „najpiękniejszego” miejsca na świecie.

W synagodze w Kafarnaum Chrystus powtarzał nam, że Jest Chlebem, który daje życie wieczne. W Kościele Prymatu św. Piotra modliliśmy się za papieża Franciszka, za naszych biskupów Romana Pindla i Piotra Gregera. Powierzyliśmy tam sprawy całej naszej diecezji Bielsko Żywieckiej. Cudownym doświadczeniem była Msza Święta na górze Błogosławieństw. Wiał bardzo silny wiatr – znak obecności Ducha Świętego. Kazanie na Górze to rewolucyjna nauka o Szczęściu, które możliwe jest tylko w Bogu i przez Niego. Jezus w swojej pozornie sprzecznej mowie zapewnia, że świat nie może uszczęśliwić jeśli nie ma w nim Boga. Na koniec po ciężkim podjeździe znaleźliśmy się w Domus Galilaeae. Zostaliśmy oprowadzeni po nim przez kleryków. Późnej kilka informacji na temat drogi Neokatechumenalnej. Była to dla nas wielka radość.

 

Pozdrowienia od Basi Bazylińskiej dla:

Wiktorii i Samuela (kocham i tęsknię), Rodziców i Rodzeństwa, Bratowych, Szwagrów, Siostrzenic, Siostrzeńców, Bratanic, Bratanków, Ks. Zbigniewa Kardasz, Luizy Matuszek wraz z Rodziną, Pana Jerzego Fijaka z żoną Marią i dziećmi, Pani Marii i Antoniemu Faber, Pani Kasi Wojtasik z rodziną, Rehabilitantów z Kliniki św. Łukasza z B-B, a szczególnie pana Patryka Kłaptocz, doktor Sadlik, Anny Jaskier z Rodziną, Janusza, Agnieszki i Weroniki Kudzia, Rodziny Molendów, Personelu Tesco w Żywcu, a szczególnie Elżbiety Pawlik, Anny Twaróg i całej ekipa Działu Obsługi Klienta i Działu Przemysłowego wraz z Kierownikiem Kingą Suchońską-Marek, Pani Doktor Jadwigi Pigoń-Pyka z Rodziną, ekipy grającej w Pasji Beskidzkiej wraz z Rodzinami, Anety Sendor, Wojciecha Dobija, Anny Wasilewskiej, Katarzyny Buszydlik, Pana Eugeniusza Jachym, Siostry Rafaeli, Sióstr Miłosierdzia z Żywca, Ani Juraszek z dziećmi, Kuby Winiarskiego z Rodziną.


sponsorzy_partnerzy

<