Dzień 0 – Środa, 30 kwietnia 2014 r.

Dzień 0 – Środa, 30 kwietnia 2014 r.

With 0 Comments, Category: Zakręcone rekolekcje,

Można powiedzieć, że wybiła godzina zero. Niektóre rowery zostały przywiezione już do Żywca, z którego wyruszy pierwsza pielgrzymka rowerowa do Łagiewnik. Nie zabraknie relacji z każdego dnia wyprawy, pod warunkiem, że będzie dostęp do Internetu. Ale przecież jesteśmy w Polsce, a tu problemów z siecią nie ma. Przynajmniej tak mi się wydaję. Zobaczymy w najbliższych dniach.

Dzisiaj spotkaliśmy prawie wszyscy na Mszy świętej o godzinie 18.00 w konkatedrze żywieckiej, po której udaliśmy się do sali nr 6 w Domu Katolickim. W niej rozpoczęliśmy od modlitwy, w której powierzyliśmy nasze pielgrzymowanie Bożej Opatrzności.  Później odbyła się pierwsza i ostatnia rozmowa informacyjna, dotycząca wyjazdu.

Trasa będzie liczyć około 400 km i będzie wiodła przez Piekary Śląskie, Częstochowę, Ogrodzieniec do Łagiewnik. To w sanktuarium Bożego Miłosierdzia spotkają się wszyscy pielgrzymi z diecezji Bielsko-Żywieckiej na Mszy świętej, której przewodniczył będzie bp Roman Pindel.

Rowerzystom będzie towarzyszyć samochód i… fotoreporter. Zapraszamy wszystkich do śledzenia poczynań 29 osobowej grupy (dwóch kapłanów, kierowca, fotoreporter i zakręceni rowerzyści!)

CIEKAWOSTKA

RW Team jest ósmą grupą, która przez najbliższe dni będzie zmierzać do krakowskich Łagiewnik. Dzisiaj na szlaki prowadzące do sanktuarium Bożego Miłosierdzia wkroczyła piesza pielgrzymka z Hałcnowa, która podzielona została na sześć ekip. Siódma grupa natomiast będzie do niego biegła.

HASŁO DNIA

Narazie hasła dnia nie ma. Dopiero wkręcamy się w rowerowe klimaty.

WTYKA

Jutro zaczynamy Mszą świętą o godzinie 6.15 w konkatedrze żywieckiej. Wyruszymy zaraz po niej. Pierwszy nocleg będzie miał miejsce w Piekarach Śląskich w Domu Pielgrzyma. W trakcie dnia czeka nas dużo modlitwy, jedzenia i konferencja!

 

Żywiec

 

BILANS DNIA

– spotkanie organizacyjne
– liczba osób niepełna
– Msza święta na rozpoczęcie

POZDROWIENIA

dla pieszej pielgrzymki z Hałcnowa

<