Dzień 2 – 03.08.2015

Dzień 2 – 03.08.2015

With 0 Comments, Category: Ziemia Święta 2015,

„Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu , nie jest tylko prawem
religijnym, ale jest prawem człowieka. Jest prawem najbardziej podstawowym.”
św. Jan Paweł II

Mt 14, 13­21

Gdy Jezus widział te ogromne tłumy, które szły za Nim uzdrowił chorych i wszystkich nakarmił. Jezus zawsze okazywał ludziom ogromną troskę. Dostrzegał nie tylko ich nędzę duchową, ale także ich nędzę fizyczną. Jako chrześcijanie jesteśmy zobowiązani nie tylko do głoszenia Słowa Bożego, ale również do służenia tym, których trapią choroby i głód. Nie uciekajmy jedni przed drugimi. Nie zamykajmy się w kręgu własnych potrzeb. Jezus także do nas kieruje te słowa „Wy dajcie im jeść”.

Jaka jest moja postawa wobec cierpiącego obok mnie człowieka?
Czy nie zamykam się na potrzeby innych widząc tylko swoje?


Deszcz nie pada, ale ciągle jesteśmy mokrzy. Upał nas bardzo męczy, ale to nie jest ważne. Miasto Pokoju jest oszałamiająco piękne. O tej porze turystów jest bardzo mało, więc w komfortowych warunkach zwiedzamy i modlimy się we względnej ciszy. Dziś nie korzystaliśmy z rowerów, nie mniej jednak pieszo pokonaliśmy dystans 20 km. Uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Było to wyjątkowe wydarzenie dla nas wszystkich. Takie miejsce zmusza do myślenia. Byliśmy także, w miejscu zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, w Wieczerniku, Bazylice Grobu Pańskiego, a także na górze Oliwnej.

Nie ma słów aby opisać tego co w naszych sercach. Na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia. Mszę odprawiliśmy w kaplicy jednej ze stacji Drogi Krzyżowej: św. Weronika ociera łzy Pana Jezusa. W Słowie Bożym dziś po raz drugi Bóg kieruje do nas zachętę, abyśmy w swojej wędrówce przez miejsca pustynne nie rezygnowali i stali na straży swoich serc, to znaczy nie pozwolili by zniechęcenie odebrało nam radość pielgrzymowania.

Dziś spotkaliśmy się z o. Zacheuszem pracującym w Bazylice Grobu Pańskiego. To właśnie jemu zawdzięczamy wspaniałe miejsce noclegowe znajdujące się 5 min drogi od Bazyliki w samym centrum Starego Miasta.

Koniec dnia i znów pojawiają się dobre wieści. Jutro opuszczamy nasze cudowne mieszkania, aby przenieść się na całą noc do samej Bazyliki i spędzić ją na modlitwie. Będzie to czuwanie noce zdecydowanie różniące się od tych naszych, które znamy z Częstochowy. Zostaniemy już o 21.00 zamknięci w Bazylice i wypuszczeni dopiero o 5.00. Będzie to dodatkowy trud, który chcemy ofiarować w intencjach nam powierzonych. Zapewniamy Was, że ciągle modlitwą otaczamy wszystkie Wasze sprawy, które nam przekazaliście.

 


sponsorzy_partnerzy

<